| Brand Name: | SCXK |
| Model Number: | P2 |
| MOQ: | 5 pcs |
| Price: | negotiation |
| Payment Terms: | Western Union,MoneyGram,T/T |
| Supply Ability: | 5000sqm per month |
| Pixels | 2mm |
| Display Function | Video |
| Waterproof | IP43 |
| Cabinet | Die-casting aluminum/iron |
| MBI | 5124 |
| Viewing Angle | H:100° V:50° |
| Voltage | DC5V |
| LED Parameter | R:625-630nm |
| Module Size | 320×160mm |
| Cabinet Size | 640×640/960×960mm |
| Lamp size | 1515 |
| Resolution/mm | 2 |
| Pixel configuration | RGB 3 in 1 |
| Pixel density/pixels/m² | 250000/m² |
| Module resolution | 160×80 |
| Module size/mm | 320×160 |
| View distance | ≥2m |
| Single point brightness adjust | Can be added |
| Single point color adjust | Can be added |
| White balance brightness | >1000cd/㎡ |
| Color temperature | 6500K-9500K |
| Horizontal view angle | 120° |
| Vertical view angle | 60° |
| Signal Process bit | 10 or 14 bit |
| Grey process | 1024×1024×1024 16834×16834×16834 65536×65536×65536 |
| Control distances | Internet cable:100m, multimembrane:500m, monofilm:5km |
| Driving mode | Constant driving current |
| Scanning mode | 1/40 |
| Frame rate | 60Hz |
| Refresh frequency | >3000Hz |
| Control mode | Computer synchronous |
| Brightness adjusted range | Manual, automatic operation, stepless continuous adjusted 255 steps. No grey loss |
| Out of control point | <1/10000 |
| Working hours | ≥72hours |
| Mean Time Between Failure | >5000hours |
| Life time | 100000hours |
| Life-all-white(brightness halving) | 50000hours |
| Environment temperature range | Operating: -20-45℃ Storing: -25-55℃ |
| Maximum power:/㎡ | <1000W |
| Average power:/㎡ | <300W |
| Self-check technology | LED spot self-check, communications check, power check, temperature monitor (need customization) |
| Remote monitoring | Remote supervision and control, record potential fault, send out warning signs to the operators (need customization) |
| Software environment | WindowsNT, Windows1999, WindowsXP |
| Luminous point width between centres | Deviation<3% |
| Brightness uniformity | <10% |
| Color uniformity(chromaticity coordinate) | ±0.003 |
| Power supply request | AC85-264V(50Hz-60Hz) |
| Contrast | (1000:1) |
| System protection | Moistureproof, dustproof, high temperature protection, anti-corrosion, anti-burning, anti-static, anti-vibration |
| Humidity(working) | 10-95% |
| Humidity(storing) | 10-95% |