| Brand Name: | SCXK |
| Model Number: | P6 |
| MOQ: | 3 sqm |
| Price: | negotiation |
| Payment Terms: | Western Union, MoneyGram, D/P, T/T, L/C, D/A |
| Supply Ability: | 5000 sqm per month |
| Attribute | Value |
|---|---|
| Pixels | 6mm |
| Tube Chip Color | Full color |
| Waterproof | IP65 |
| Cabinet | Steel or Aluminum For Options |
| Viewing Angle | H:100° V:50° |
| Optimal Viewing Distance | ≥4m |
| Voltage | DC5V |
| Driving Mode | 1/8scan |
| Items | P6 Indoor SMD 3-in-1 Full Color LED Display |
|---|---|
| Pitch Size | 6mm |
| Module Size | 192mm × 192mm |
| Module Pixel (Dots) | 32 × 32 |
| Pixel Configuration | 1Red, 1Green, 1Blue |
| LED Chip | Epistar |
| Color Scale | 65536degree/16777216colors |
| Pixel Density | 62500pixels/square meter |
| View Angle (H/V) | 120/120degree |
| Brightness | ≥1200cd/sqm |
| Brightness Adjustment | 64 level automatic or manual |
| View Distance | 2-200m |
| Power Consumption | 200-1100W/sqm |
| Net Weight | 45kg/square meter |
| Operating Temperature | -25°C to +60°C |
| Operating Humidity | 10%-95%RH |
| Life Time | ≥100,000hours |
| Out of Control Dot | ≤3/10,000 |
| Whole Display Flatness | ≤1mm Juncture |
| Exchange Frame Speed | >150frames per second |
| Refresh Frame Frequency | 700Hz |
| Control Distance | 120m (without repeater), single mode fiber: 20km, multi mode fiber: 500m |
| Power | 110V/220V±15% 50~60Hz |
| Operating System | Windows98/Me/2000/Xp/window 7 |
| Drive Mode | Constant current driving, 1/8 scan |
| Display Mode | VGA640X480--VGA1600X1024 |
| Maintenance Way | Rear access |
| Accepting Signal | PAL/NTSC/SECAM, S-Video; VGA; RGB; Composite Video; SDI |