| Brand Name: | SCXK |
| Model Number: | P2.5 |
| MOQ: | 1 pcs |
| Price: | negotiation |
| Payment Terms: | T/T,Western Union |
| Supply Ability: | 5000sqm per month |
| Attribute | Value |
|---|---|
| Pixels | 2.5mm |
| Tube Chip Color | Full color |
| Led Type | SMD3535 |
| Display Function | Video/Text/Image |
| Cabinet | Die casting Aluminum |
| Viewing Angle | H:360° V:360° |
| Optimal Viewing Distance | ≥4m |
| Voltage | DC5V |
| Brightness | More than 2000cd/㎡ |
| Cabinet Size | 640×640mm |
Indoor High Resolution LED display P2 P2.5 P3 P4 P5 Curved LED Sphere Screen HD LED Cube Screen
| Lamp size | 2121 |
| Resolution | 2.5mm |
| Pixel configuration | RGB 3 in 1 |
| Pixel density | 160,000/m² |
| Module resolution | 128×64 |
| Module size | 320×160mm |
| View distance | ≥2.5m |
| White balance brightness | >1800cd/㎡ |
| Color temperature | 6500K-9500K |
| Signal Process bit | 10 or 14 bit |
| Frame rate | 60Hz |
| Refresh frequency | >1200Hz |
| Mean Time Between Failure | >5000 hours |
| Life time | 100,000 hours |
With over 10 years of LED display production experience, we maintain continuous quality through: