| Brand Name: | SCXK |
| Model Number: | P3.91 |
| MOQ: | 5 sqm |
| Price: | 525$-829$ |
| Payment Terms: | T/T,Western Union |
| Supply Ability: | 5000sqm per month |
| Attribute | Value |
|---|---|
| Pixels | 3.91mm |
| Cabinet | Die Casting Aluminum |
| Frame Frequency | ≥60Hz |
| Average No Failure | ≥1000 hours |
| Transmitting Distance | Internet cable <100m |
| Refresh Rate | ≥1920Hz |
| Maximum Power | 600m² |
| Module Size | 250×250mm |
| Cabinet Size | 500×500mm / 500×1000mm |
| Pixel Density | 65410 |
| Product Model | P2 | P2.5 | P3 | P3.91 | P4 | P5 | P6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pixel Pitch | 2mm | 2.5mm | 3mm | 3.91mm | 4mm | 5mm | 6mm |
| Driving Mode | 1/20 Scan | 1/16 Scan | 1/16 Scan | 1/16 Scan | 1/20 Scan | 1/8 Scan | 1/8 Scan |
| Pixel Configuration | 1R1G1B | 1R1G1B | 1R1G1B | 1R1G1B | 1R1G1B | 1R1G1B | 1R1G1B |
| LED Type | SMD 1515 Black | SMD 2020 Black | SMD 2020 Black | SMD 2020 Black | SMD 2020 Black | SMD 3528 Black | SMD 3528 Black |
| Module Size (mm) | 256×256 | 240×240 | 192×192 | 250×250 | 128×128 | 320×160 | 192×192 |
| Module Pixels | 128×128 | 96×96 | 64×64 | 64×64 | 32×32 | 64×32 | 32×32 |
| Pixel Density | 250000 dots/sqm | 160000 dots/sqm | 111111 dots/sqm | 65536 dots/sqm | 62500 dots/sqm | 40000 dots/sqm | 27777 dots/sqm |
| Viewing Angle | 140°/120° | 140°/120° | 140°/120° | 140°/120° | 140°/120° | 140°/120° | 140°/120° |
| Max./Avg. Power Consumption | 1000/400 W/sqm | 1000/400 W/sqm | 900/360 W/sqm | 800/320 W/sqm | 800/320 W/sqm | 600/240 W/sqm | 600/240 W/sqm |
| Brightness | ≥1800 cd/m² | ≥1500 cd/m² | ≥1500 cd/m² | ≥1500 cd/m² | ≥1500 cd/m² | ≥1500 cd/m² | ≥1200 cd/m² |
| Refresh Rate | ≥3000Hz | ≥2000Hz | ≥2000Hz | ≥2000Hz | ≥2000Hz | ≥2000Hz | ≥2000Hz |
| Recommended Viewing Distance | ≥2m | ≥2.5m | ≥3m | ≥3.91m | ≥4m | ≥5m | ≥6m |
| Operating Temperature/Humidity | -20℃~+65℃/10%~95%RH | ||||||