| Brand Name: | SCXK |
| Model Number: | P3.91 |
| MOQ: | 5 sqm |
| Price: | 416$-665$/sqm |
| Payment Terms: | T/T, Western Union |
| Supply Ability: | 5000 sqm per month |
| Physical Pitch | 3.91mm |
| Cabinet Material | Die-casting aluminum |
| Frame Frequency | ≥60Hz |
| Average No Failure | ≥1000 hours |
| Transmitting Distance | Internet cable <100m |
| Maximum Power | 700W/㎡ |
| Viewing Angle | H:160° V:140° |
| Pixel Density | 65410 dots/㎡ |
| LED Shape & Size | 2mm SMD2121 |
| LED Arrangement | RGB 3 in 1 |
| Model Number | P3.91 | P4.81 | P5 | P6 |
|---|---|---|---|---|
| Module Physical Resolution | 64×64 | 42×42 | 32×64 | 32×32 |
| Module Physical Size | 250mm×250mm | 250mm×250mm | 320mm×160mm | 192mm×192mm |
| Cabinet Size | 500mm×500mm | 500mm×500mm | 640mm×640mm | 576mm×576mm |
| Pixel Configuration | SMD 3in1 | |||
| LED Density (dot/㎡) | 65410 | 43222 | 40000 | 27778 |
| LED Lamp Model Type | SMD2121 | SMD2121 | SMD2727 | SMD3535 |
| Luminance of White Balance | ≥1000 nits | ≥1000 nits | ≥1000 nits | ≥1200 nits |
| Power Consumption (Max) | 700W/㎡ | 600W/㎡ | 600W/㎡ | 600W/㎡ |
| Life Span | >100,000 hours | |||