| Brand Name: | SCXK |
| Model Number: | P3.91-7.82 |
| MOQ: | 2 sqm |
| Price: | negotiation |
| Payment Terms: | T/T, Western Union |
| Supply Ability: | 5000sqm per month |
| Attribute | Value |
|---|---|
| Pixels | 3.91-7.82mm |
| Tube Chip Color | Full color |
| Display Function | Video/Text/Image |
| Cabinet Size | 500mm*1000mm/ 1000*1000mm |
| Frame Frequency | >=60HZ |
| Average NO Failure | >=1000hours |
| Transmitting distance | Internet cable <100m |
| Refresh Rate | >=1920HZ |
| Maximum power | 600m² |
| The Optimum | 200w/m² |
| Install style | Hoisting fixed installation |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Product Name | Transparent Advertising Display |
| Pixel Pitch | 3.91-7.82mm |
| Module Size | 1000mm*1000mm |
| Density | 16384(dot/m²) |
| Cabinet Size | Customized |
| Led Standard | SMD2525 |
| Brightness | ≥4500CD |
| Pixel configuration | 1R1G1B |
| Refresh Rate | 1200HZ |
| Protection Level | IP43 |
| Driving method | 1/4 scan |
| View Angle | H:±150 degree V:±210 degree |
| Best View distance | 8-100m |
| Power Consumption | 900W/m² |
| Screen Life-span | ≥100,000 hours |
| MTBF | ≥5,000 hours |
| Blind Spot Rate | <1/50000 |
| Power Supply Mode | AC220±10% 50Hz/AC110±10% 60Hz |
| Environment Temperature | -20°C~+60°C |
| Humidity | 10%~90% RH |
| Display Content | Video, DVD, VCD, TV, picture, cartoon, graphics, texts, etc. |
| Transmission Distance | Multi mode fiber <500m, single mode fiber <30km, internet cable <100m |
| Certificate | CE, ROHS, FCC |