| Brand Name: | SCXK |
| Model Number: | P3.91-7.82 |
| MOQ: | 2 sqm |
| Price: | 360-585$/sqm |
| Payment Terms: | Western Union,MoneyGram,D/P,T/T,L/C |
| Supply Ability: | 5000sqm per month |
| Attribute | Value |
|---|---|
| Pixel Pitch | 3.91-7.82mm |
| Cabinet size | 500*1000mm |
| Frame Frequency | >=60HZ |
| Transmitting distance | Internet cable <100m |
| Refresh Rate | >=1920HZ |
| Maximum power | 600m² |
| The Optimum | 200w/m² |
| Scan mode | 1/8 scan |
| Product Name | Transparent Advertising Display |
| Pixel Pitch | 3.91-7.82mm |
| Module Size | 1000mm*1000mm |
| Density | 16384(dot/m²) |
| Cabinet Size | customized |
| Led Standard | SMD1921/2121 |
| Brightness | ≥1000CD |
| Pixel configuration | 1R1G1B |
| Refresh Rate | 1200HZ |
| Protection Level | IP43 |
| Driving method | 1/4 scan |
| View Angle | H: ±150 degree V: ±210 degree |
| Best View distance | 8-100m |
| Power Consumption | 900W/m² |
| Screen Life-span | ≥100,000 hours |
| MTBF | ≥5,000 hours |
| Blind Spot Rate | <1/50000 |
| Power Supply Mode | AC220±10% 50Hz/AC110±10% 60Hz |
| Environment Temperature | -20 Celsius~+60 Celsius |
| Humidity | 10%~90% RH |
| Display Content | Video, DVD, VCD, TV, picture, cartoon, graphics, texts.etc. |
| Transmission Distance | Multi mode fiber <500m, single mode fiber <30km, internet cable <100m |
| Certificate | CE, ROHS, FCC, CB, UL, ISO |